Tak jako počítače i hudba je můj velký koníček. Tuto sekci bych rád ale rozdělil na dvě části:

[POP/DANCE/TRANCE HUDBA] [FILMOVÁ/VÁŽNÁ HUDBA]

Pop / Dance / Trance hudba

Etapa č.1 - Happy radio & Rhytm of the night show
Vše začalo kdysi za mého studijního období, kdy jsem poslouchal v té době velmi populární pražské rádio CITY 93.7 na kterém vysílalo několik výborných moderátorů v čele s Karlem Knechtlem.Po nějaké době jsem zjistil, že tento moderátor má i výbornou sobotní show (Happy radio), kde je představována nejnovější taneční hudba ve spolupráci s jednou prodejnou pro DJ´s.Tato hudba mě velmi zaujala a začal jsem ji čím dál tím víc poslouchat až se z toho stalo pomalu pravidlo pro sobotní noci (ach ty hromady nahraných kazet!). Asi po ročním pravidelném poslouchání byl pořad na rádiu City ukončen a přesunut jinam (díky odchodu K.K. na jiné rádio) a tak jsem jako asi mnoho jiných věrných posluchačů přešel také. Tím rádiem bylo v té době málo poslouchané rádio ZLATÁ PRAHA 97.2FM Večerní sobotní pořad se přejmenoval na RHYTM OF THE NIGHT...

Logo rádia Zlatá Praha (1991 - 1995) Logo rádia Zlatá Praha (1995 - 2002) Logo rádia FAJN od 1.1.2003

Ukázka ve formátu REAL AUDIO Úplně poslední slova Karla Knechtla pronesená do éteru rádia City 93.7fm než odešel ke konkurenci do Zlaté Prahy 97.2fm (podzim roku 1994)
Ukázka ve formátu REAL AUDIO První sobotní show Karla Knechtla z nového rádia Zlatá Praha 97.2fm a pod novým názvem "Rhythm of the night" (podzim roku 1995)
Ukázka ve formátu REAL AUDIO Typická podoba sobotního tanečního pořadu DJ & DANCE TOP 30 s Karlem Knechtlem (zima 1995)
Ukázka ve formátu REAL AUDIO Typická podoba rekapitulace tehdejší hitparády - schválně kolik titulů z té doby si ještě živě pamatujete? (zima 1995)


Etapa č.2 - Faxy, faxy a zase faxy
Postupem času jsem začal poslouchat i normální vysílání (které se čím dál tím zlepšovalo) začalo stanici poslouchat i několik mých přátel (Zdravím Robina a LEtadlO!), se kterými jsem později začal pravidelně faxovat a následně i telefonovat na přání jistému moderátorovi jménem Luboš Novák. Tato mánie pokračovala spolu se vzrůstem poslechovosti nonstop každý den neuvěřitelných 8 měsíců, až začala být pro velký zájem jiných posluchačů neúnosná (zkuste se dofaxovat na faxové číslo, na které chce faxovat cca 80 lidí současně (v roce 1999 to bylo ještě mnohem těžší!). Časem se již nedalo poslat faxem ani Ň, natož se dovolat a tak jsem spolu s kamarády začal navštěvovat diskotéky Zlaté Prahy a zejména pak Luboše Nováka.Netrvalo to moc dlouho a přišla i bližší spolupráce na diskotékách...

Výběr z mnoha faxů, které jsme posílali Výběr z mnoha faxů, které jsme posílali Výběr z mnoha faxů, které jsme posílali

Ukázka ve formátu REAL AUDIO Výběr z mnoha faxových přání - založení "fanklubu LN" (jaro-léto 1995)
Ukázka ve formátu REAL AUDIO Výběr z mnoha faxových přání - Bermudský trojúhelník ve Zlaté Praze? (jaro-léto 1995)
Ukázka ve formátu REAL AUDIO Výběr z mnoha faxových přání - Urážka Nováka (jaro-léto 1995)
Ukázka ve formátu REAL AUDIO Výběr z mnoha faxových přání - "Dosť bolo Luboše Nováka!" (jaro-léto 1995)
Ukázka ve formátu REAL AUDIO Výběr z mnoha faxových přání - "Příspěvěk od Evíka I" (jaro-léto 1995)
Ukázka ve formátu REAL AUDIO Výběr z mnoha faxových přání - "Příspěvek od Evíka II" (jaro-léto 1995)
Ukázka ve formátu REAL AUDIO Výběr z mnoha faxových přání - "Příspěvěk od LEtadlA z USA" (jaro-léto 1995)
Ukázka ve formátu REAL AUDIO Výběr z mnoha faxových přání - Příspěvek ode mě (jaro-léto 1995)
Ukázka ve formátu REAL AUDIO Výběr z mnoha faxových přání - Přání k vodě (jaro-léto 1995)


Etapa č.3 - Hitparáda Zlaté Prahy-ZLAŤÁKY
Psal se začátek roku 1996, má spolupráce s Lubošem Novákem se zvětšovala a náhle po určitých problémech, kdy odešli dva přední lidé ZP (bohužel včetně Karla Knechtla) pryč, na Luboše "spadla" staniční hitparáda. Inu začal jsem jí dělat s ním (v pozadí bez mluveného slova). Mimochodem za ty roky jsme zažili spoustu legrace (celkem dobře se zavedl můj pozdrav HUJ!). Spolupráce s rádiem se rošířila i časem na techniku, ale jen do doby, než rádio převzala jiná společnost a zajistila profesionální firmu. Časem došlo i na počítání hlasů a další věci, související s tím... Tuto činnost jsem dělal defacto až do května 1998, kdy po určitých problémech jsem spolupráci pozastavil, abych s k ní opět vrátil v únoru roku 1999 (již jen ale jako velmi vzdálený externista).

Hitparáda Zlaté Prahy 1994 - 1996 Hitparáda Zlaťáky 1996 - 1998 Hitparáda Zlaťáky 1998 - 2002


Etapa č.4 - Diskotéky
Jak se spolupráce s rádiem a především s moderátory rozšiřovala, došlo časem i na hraní na diskotékách, které se mne velmi zaujalo a částečně ho dělám dodnes. Mimochodem zajímalo by mě, kdo mi vůbec vymyslel přezdívku "Vydra".



Filmová hudba


Tento žánr hudby u mě není zrovna